Maltox 100 - maltodextrin (EU)

Maltox 100 - maltodextrin (EU)

Obsahuje 100 % maltodextrinu. Tento produkt je čistou a neochucenou surovinou bez jakýchkoliv dalších přísad.

160 Kč s DPH

200 Kč s DPH Sleva 20%

Množství

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Extrifit

Informace výrobce (Maltox 100 - maltodextrin (EU), Extrifit):

Maltodextrin je polysacharid získaný z obilí. Je vyroben z pšeničného škrobu částečnou enzymatickou hydrolýzou. Vzniká spojením pěti molekul glukózy – jednoduchého cukru sloužícího jako hlavní zdroj energie pro naše tělo. Výhodou tohoto spojení je možnost pozvolnějšího uvolňování glukózy jako zdroje energie. Maltodextrin se postupně štěpí v našem střevě na jednotlivé molekuly glukózy. Ty se pak plynule vstřebávají a zajišťují stabilní zvýšení hladiny krevního cukru (glykémie). Rychlé výkyvy hladiny krevního cukru způsobené jednorázovým příjmem většího množství jednoduchého cukru vedou ke střídání pocitu sytosti a hladu. Pro sportovce není takový způsob hrazení energie optimální. Dobrého efektu se docílí právě spojením několika molekul glukózy do krátkého řetězce – maltodextrinu. Jeho použití je vhodné před výkonem, v jeho průběhu i po jeho skončení.

Není sladký, je okamžitě rozpustný díky aglomerizaci je vynikajícím zdrojem sacharidů pro sportovce a pro osoby při zvýšené tělesné zátěži.

Extrifit®Maltox 100 nepochází z Číny. Pšenice (surovina pro výrobu maltodextrinu) je vypěstována v zemích Evropské unie.

Doporučené dávkování:

závisí na tělesné hmotnosti, sportovní aktivitě a složení stravy

doporučujeme rozložit denní dávku do 2 – 3 porcí

použijte jednu dávku dopoledne, pak hodinu před tréninkem a jednu dávku po tréninku ve dnech tréninkového volna jednu dávku dopoledne a jednu odpoledne

jednu dávku MALTOX 100 (43 g) rozmixujte ve 200 ml vody, džusu nebo proteinového nápoje vhodné je použití do tvarohů, jogurtů, ovesných vloček apod.

Složení:

100 % maltodextrin

Upřesnění:

produkt je vhodný i pro sportovce na bezlepkové dietě

1

Informace:

produkt vhodný pro sportovce

potravina pro zvláštní výživu

*Novinky*

13 položek

Zobrazit:
Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení