Zinc Chalated Fair power

Zinc Chalated Fair power

NOVINKA

Nový Zinc Chelated Fair Power ® jako jeden z mála na trhu obsahuje zinek ve vysoce využitelné chelátové formě – bisglycinátu zinečnatém

135 Kč s DPH

169 Kč s DPH Sleva 20%

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Survival Nutrition Supplements

Receptura Zinc Chelated Fair Power ® obsahuje látky pouze rostlinného původu, což ocení jak vegetariáni, tak vegani. Ti jsou mimo jiné častými oběťmi nízké hladiny zinku v organismu vlivem jeho nedostatečného obsahu ve stravě, případně jeho nízké využitelnosti.

Zinek je esenciální minerální látkou, která je důležitým prvkem pro fungování lidského metabolismu. Dostatečná hladina zinku je potřebná pro zachování funkce více než 300 enzymů. Nutno podotknout, že k největším ztrátám zinku dochází u vysoce aktivních jedinců a sportovců obecně. Při monotónní či přísné veganské stravě nemusí být tyto ztráty adekvátně vyváženy příjmem a může se tak z dlouhodobého hlediska zvyšovat riziko zhoršení sportovní výkonnosti, snížení potenciálu pro svalový růst, prohloubení únavy, zhoršení imunitních funkcí (tzn. zvýšení rizika onemocnění), snížení účinnosti metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků, snížení hladiny testosteronu a mnoho dalších.

Rizikové skupiny lidí pro nízký obsah zinku v těle:

vysoce aktivní jedinci a sportovci
lidé na vegetariánské a veganské stravě
lidé s cukrovkou I. a II. typu
těhotné a kojící ženy
Jaké jsou výhody chelátové formy?

Chelátová forma – bisglycinát zinečnatý – poskytuje oproti klasickým anorganickým formám (např. oxid, síran, chlorid či uhličitan zinečnatý) vyšší využitelnost díky specifické molekulární struktuře. V případě bisglycinátu zinečnatého se jedná o strukturu jednoho atomu zinku navázaného na dvě aminokyseliny, v tomto případě glyciny, které drží zinek jako „kleště" (viz obrázek). Tato komplexní vazba umožňuje vyšší stabilitu celé molekuly v trávicím traktu a také její snadnější prostupnost skrze stěnu střevní buňky. V roce 2007 navíc vyšší využitelnost bisglycinátu zinečnatého potvrdila studie, která tuto formu porovnávala s glukonátem zinečnatým (další chelátovou formou zinku, často se vyskytující v doplňcích stravy). Bisglycinát zinečnatý v této studii vykazoval o 43 % vyšší absorpci! (1)

Doporučené dávkování:

základní dávkování je 1 tableta denně
polkněte tabletu a zapijte ji dostatečným množstvím vody, tabletu nekousejte
k zapití nejsou vhodné alkoholické ani mléčné nápoje
vhodné je užití Zinc Chelated Fair Power ® ráno nalačno, případně mezi jídly

 

*Novinky*

13 položek

Zobrazit:
Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení